Posbíráno na Facebooku…

Alkohol na pracoviště sice nepatří, ale není práce jako práce že? Zvláště, když:

akademický malíř je pod obraz, anesteziolog v bezvědomí. Boxer se ztříská, dermatolog je koženej, dopravák má špičku a dřevorubec je zrubanej.

To proto, že elektrikář se nadrátoval a entomolog je na mol s funebrákem, kterej už je tuhej. Muzikant bývá pak na moll, chmelař jako žok, kanonýr jak dělo, ale karbaník je zkárovanej a klempíř na šrot, protože kněz je jako slovo boží, kominík zčazenej a kovář zbušenej.

Jak přijde ráno a kuchař je na kaši, dá se čekat, že květinářka bude nakropená, kynolog jak doga, lakýrník zlakovanej a letec jako puma.

To všechno je ještě snesitelné, koneckonců – každý jednou „uklouzneme že? A tak dovolme, aby byl loutkoherec zpumprdlíkovanej, malíř pokojů zmalovanej, metař nametenej, meteorolog na mraky, myslivec se picnul, ocelář zkalil.

Nic to není proti tomu, když se ortopéd je zláme, pedagog vyškolí. To pak i písmomalíř je zlinkovanej, pištec je zhvízdanej, pneuservisman je gumovej, poslanec je odhlasovanej, pumpař je total, pyrotechnik je jako bomba, řezník je jako prase, řidič je zřízenej, sedlák ji má jak vidle, sklenář má okno, sládek je nachmelenej, a soudce je jak zákon káže.
To pak snadno tramvaják je vykolejenej, truhlář je jak prkno, uklízečka na prach, veterinář jako zvíře.

Obvykle pak veselo je, když výhybkář je namazanej, zahradník zlitej, zaměstnanec autobazaru je pěkně jetej, zoolog nakoupí opici, zootechnik je jak dobytek, zpěvák se zhuláká a zákazník má nakoupíno.

Hezký den 🙂