Soukromníci,

jak je Straně soukromníků České republiky přezdíváno, jsou nadějí pro statisíce živnostníků likvidovaných socialistickou vládou stejně tak, jak byli odstraňováni tou Gottwaldovou KSČ v padesátých letech minulého století.
Tehdy se také živnostníci a soukromí zemědělci stali nepřáteli společnosti, vyvrheli a zaprodanci. Kulaci a keťasové se říkalo. Dnes jsou to ujídači ze společného, paraziti. Výsledek je stejný. Vytvoření třídní společnosti a třídní nenávisti až za hrob.

Kdo má svědomí čisté, nemá se čeho bát říkají ti, kteří tleskají nesmyslům v podobě kontrolního hlášení i EET a naprosto šíleným pokutám, které hrozí, pokud se úředník špatně vyspí.
A úředník opravdu špatně spí, pokud pečuje o socialismus. A o socialismus takový úředník pečuje tuze rád, protože právě ten je pro něj přínosem…

Společné dobro a blahobyt

Milada Horáková měla také svědomí čisté, Heliodor Píka a další a další popravení a umučení ve jménu dobra, ve jménu společného dobra, společného blahobytu. Ti všichni měli čisté svědomí a přesto byli označeni za parazity, vyvrhele lidské společnosti a záškodníky lepších zítřků. A neexistuje nic jako vyčpělý antikomunismus, protože komunistické myšlenky jsou stále tytéž, jejich nositelé stále titíž a jejich cíle stále stejné. A stále dochází ke stejným závěrům: „ANO, BUDE LÍP, POKUD TY ŽIVNOSTNÍKY…“ kulaky, keťasy, šmelináře, šizuňky – dosaď každý to své

 

EET NEdisponuje žádným nástrojem, který by měl zamezit krácení tržeb. Naopak daňové plátce motivuje k hledání cesty, jak z justu tržby zkrátit.

 

To je potřeba si uvědomit a neopíjet lidi rohlíkem v podobě řečí o „placení daní“.
EET nešacuje kapsy živnostníků a nijak nedohlíží na placení daní. A pokud budeme důsledně nazývat věci pravými jmény, pak EET neřeší placení daní, ale údajně! krácení tržeb. A tomu nikdy nedokáže zabránit.
A kdo má všech pět pohromadě, ten to dobře ví. I soudruh Babiš to ví a proto tak usilovné přesvědčování lidí o tom, že jde vlastně o účtenky a placení daní a tak podobně. Hlupák snad, ten na takovou goebbelsovskou notu skočí. Ale už jsme si řekli, že kdo má všech pět pohromadě, dobře ví, že EET není nástrojem na hlídání daní. A opakuji, že i Babiš to ví.

Co je tedy důvodem tak křečovitého prosazování něčeho, co není účinné a není efektivní? Důvody jsou zcela partikulární a osobní ministra financí. Splatnost Agrofertu Ameropě se jistě blíží a i když peníze na násilné převzetí Agrofertu přinesla švýcarská O.F.I., tak celou slavnou O.F.I. bez jakékoli historie spolkla Ameropa, další obskurní švýcarská společnost. A relativně brzy. Je tedy nasnadě, že finance plynuly od Ameropy a tehdejšího podivného majitele přes účelově založenou O.F.I.

A dluhy se platí. I ty Babišovy. A i když socialismus je korporátům nakloněný, korporáty mezi sebou budují přímo mafiánské prostředí. Právě proto, že socialismus mafiánům vyhovuje.

A tak se ptejme. Ptejme se, jakou roli sehrála O.F.I. a jakou sehrála Ameropa. Dostaneme odpovědi.
A o záchranu české ekonomiky a ani podnikatelského prostředu tu ani zdaleka nejde.

Jak už jsme si řekli mnohokrát, EET nemá žádný nástroj, jak zabránit krácení tržeb. Dokonce tomu bude naopak, protože kdo doposud nekrátil, krátit začne. A krátit začne prostě proto, že to jde a že si bude chtít kompenzovat:

  1. Zvýšené náklady na podnikání a provoz v důsledku pořízení a provozování EET
  2. Zvýšená míra buzerace státem
  3. Zvýšené riziko drakonických sankcí a nebojme se říci, že sankcí doslova likvidačních

To všechno je Babišovi jedno, to všechno Babiš ví. Protože není idiot. Co je tedy tou jeho motivací? V každém případě tisíce živnostníků končí. To je neblahý důsledek, protože tito lidé budou najednou na straně výdajové. Mohou být ti nejmenší Babišovou konkurencí? Jak asi může Mařenka z hospody v Horní Dolní konkurovat Babišovi? Nezdá se to, ale denně obslouží padesát štamgastů a prodá jim k pivu utopence vyrobené ze špekáčků například Pavlíkových z Klatov.
A stejně tak Andulka „nahoře z krámu“. Denně obslouží třicet zákazníků. Pokud Andulka zavře krám, kam se asi otočí její zákazníci? A živnostníků, kteří skončí, jsou tisíce. Každý třicet až padesát zákazníků… Pokud skončí deset tisíc živnostníků a v průměru padesát zákazníků má každý, je to masa půl milionu zákazníků v rámci celé republiky.

Kam tito zákazníci půjdou? Do Teska? Do Kauflandu? Určitě tam, kde Babišovo zboží prodávají mezi prvními…
Hezký den.